23 Wrzesień 2018
Nawigacja
PIERWSZE ZEBRANIE Z RODZICAMI

Dyrekcja przedszkola wspólnie z Radą Pedagogiczną serdecznie zapraszają na pierwsze w nowym roku szkolnym
ZEBRANIE Z RODZICAMI, które odbędzie się w czwartek 13-tego września, o godz. 17.00.
Po zebraniu ogólnym, odbędą się spotkania organizacyjne z nauczycielkami w poszczególnych grupach. Do zobaczenia!
PO WAKACJACH

WSZĘDZIE DOBRZE, ALE W PRZEDSZKOLU NAJLEPIEJ
, A SZCZEGÓLNIE W NASZEJ DOLINIE SMYKÓW, GDZIE PO WAKACYJNYM WYPOCZYNKU SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKICH WYCHOWANKÓW I RODZICÓW. GOTOWI DO NOWYCH PRZYGÓD I ODKRYWANIA ŚWIATA, ZACZYNAMY NASZĄ PRZEDSZKOLNĄ CODZIENNOŚĆ W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2018/2019. ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH PRZEŻYĆ W RODZINNYM KLIMACIE RADOŚCI, PRZYJAŹNI I WZAJEMNEJ WSPÓŁPRACY.
CZAS NA WAKACYJNY WYPOCZYNEK
Po kolejnym roku aktywnej pracy i zabawy, Dolina Smyków ucichła na czas wakacyjnego wypoczynku. Nasi wychowankowie odpoczywają teraz w różnych zakątkach Polski i świata, by po wakacjach powrócić z uśmiechem i gotowością do podjęcia, jak zawsze ciekawych wyzwań i przygód, jakie przyniesie z pewnością nowy rok szkolny. Życzymy całej naszej przedszkolnej Rodzinie i wszystkim Przyjaciołom cudownych, słonecznych i bezpiecznych wakacji i do zobaczenia już wkrótce!
ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA NOWYCH KRASNOLUDKÓW

INFORMUJEMY RODZICÓW NOWYCH TRZYLATKÓW, ŻE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA DZIECI ODBĘDĄ SIĘ W SIERPNIU, PIERWSZE WE WTOREK 28 SIERPNIA, A DRUGIE W CZWARTEK 30 SIERPNIA O GODZ. 15.00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO Z BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM BOŻYM
W czwartek 21 czerwca cała Dolina Smyków udała się do parafialnego kościoła, w którym Ksiądz Proboszcz odprawił dla nas Mszę św. na zakończenie roku szkolnego. Podczas Mszy dzieci przy gitarowej muzyce śpiewały pieśni przygotowane przez Panią katechetkę Anię, a na zakończenie Wesołki w imieniu wszystkich grup, wierszem podziękowały Księdzu Mirosławowi za tegoroczną współpracę i życząc miłego urlopu, zaprosiły Proboszcza do Doliny Smyków w nowym roku szkolnym. Ksiądz pobłogosławił na zbliżające się wakacje, wręczył dzieciom słodkie upominki i wszyscy ustawili się do pamiątkowej fotografii. Dziękujemy Księdzu Mirkowi za modlitwę i przyjaźń, z naszą Doliną Smyków i do zobaczenia po wakacjach!
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2018
14 czerwca to dzień ostatniego występu dla Pracusiów i dzień wyznaczony na uroczyste pożegnanie z przedszkolem. Czas płynie szybko, jeszcze niedawno dzieci przyzwyczajały się do grupy Krasnoludków, a teraz pora wyruszyć w nową drogę na spotkanie ze szkołą. Starszaki przygotowały program artystyczny „Z biegiem Wisły”, w czasie którego zaprosiły wszystkich z widowni w podróż po naszej Ojczyźnie. Pracusie rozpoczęły przedstawienie polonezem, po którym nastąpiło uroczyste przekazanie Sztandaru Placówki. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, nowy Poczet Sztandarowy z Wesołków, przy dźwiękach werbla przejął Sztandar i złożył stosowną przysięgę. Po tej oficjalnej części Pracusie odśpiewały hymn Doliny Smyków i rozpoczęła się muzyczno-taneczna podróż po Polsce. Na zakończenie było dużo życzeń i wzruszeń, a na osłodę wjechał wspaniały tort. Dziękujemy wszystkim za lata wspaniałej współpracy, a naszym nowym absolwentom życzymy wspaniałych wakacji, sukcesów w szkole, dużo uśmiechu i wielu przyjaciół. Rodzicom życzymy zadowolenia ze swoich kochanych dzieci. Pamiętajcie żeby odwiedzać swoje przedszkole!

PO NITCE DO KŁĘBKA
W piątek 8 czerwca gościliśmy w „Dolinie Smyków” panią Agnieszkę Plutowską z Zagrody Powroty, ze swoimi owieczkami. Podczas spotkania pod hasłem „Po nitce do kłębka” dzieci mogły samodzielnie prać runo, wyczesywać wełnę oraz prząść ją na kołowrotku. Pod koniec zajęć przedszkolaki nakarmiły owce specjalnie przygotowaną marchewką. Czekamy na następne, pełne wrażeń i niezapomnianych przeżyć, ludowe spotkania edukacyjne z panią Agnieszką i jej zwierzętami.
WIELKIE ZAMIESZANIE W KRAINIE BAJEKW Dolinie Smyków, Dzień Dziecka, obchodzimy zawsze cały tydzień i w tych dniach przygotowujemy dla naszych przedszkolaków wiele atrakcji. Jedną z takich niespodzianek przygotowali rodzice wspólnie z nauczycielkami,
w ramach aktorskiej współpracy w Bajkowym Teatrze Uśmiechu. Przez trzy tygodnie spotykaliśmy się na pracowitych próbach i wreszcie 6 czerwca nadszedł ten oczekiwany przez wszystkich dzień. Przedszkolny ogród zamienił się w wielką teatralną scenę i widownię, na której zasiedli zaproszeni Goście, Pan Piotr Kowalczuk Z-ca Prezydenta Gdańska ds. Polityki Społecznej, Ks. Prałat dr Mirosław Paracki, proboszcz parafii, Ks. Henryk Tribowski proboszcz – Senior i Goście z Przedszkola dla dzieci z porażeniem mózgowym. Po powitaniu Gości przez Panią Dyrektor, zabrzmiał gong i rozpoczęło się przedstawienie, a na bajkowej scenie pojawiły się trzy złe wróżki, które pomieszały bajki i z tego zrobiło się wielkie „Zamieszanie w krainie baśni”. Swoich bajek szukali Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Wilk, Baba Jaga, Krasnoludki i Kot w butach. Na szczęście wszystkiemu zaradził Król Baj, a nad całością czuwały dzielne narratorki. Złe wróżki zostały zaczarowane w Wróżki-Zębuszki i znowu porządek zapanował w krainie bajek, a przedszkolaki z radością rozpoznawały w aktorach swoich rodziców i panie z przedszkola. Po zakończonym przedstawieniu, Pan Piotr Kowalczuk podziękował wszystkim za takie wspaniałe przedsięwzięcie, a pozostali Goście wręczyli naszym przedszkolakom upominki z okazji Dnia Dziecka.
Goście udali się na poczęstunek, a dzieci w specjalnych opaskach ruszyły w podróż po bajkowych stacjach, na których musiały wykonać różne zadania. Bajkowy Festyn Uśmiechu był dla wszystkich wspaniałą przygodą i niezapomnianym przeżyciem pełnym wrażeń i radosnej zabawy.
DROGĄ KRÓLEWSKĄ W WESOŁKACH

5 czerwca, w grupie Wesołków odbyły się zajęcia edukacyjne o Gdańsku w ramach Gdańskiej Akademii Przedszkolaka, które poprowadziła Pani Przewodnik Ewa Kowalska.
Podczas zabawy dzieci odkryły kim jest przewodnik turystyczny, poznały sztandarowe zabytki Drogi Królewskiej, "gasiły pożar" jednej z gdańskich kamienic, zgłębiały historię herbu Gdańska oraz zastanawiały się wspólnie czy Neptun Gdański nosi majtki.
Na zakończenie zajęć przedszkolaki ozdabiały królewskie korony, które zabrały do swoich domów.
Dziękujemy Pani Ewie za ciekawe zajęcia o naszym mieście.
BAL RYCERZY I KSIĘŻNICZEK W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Kiedy starsze grupy bawiły się na warsztatach biologicznych na Uniwersytecie Gdańskim, w naszym przedszkolnym ogrodzie odbył się Bal Księżniczek i Rycerzy przygotowany dla najmłodszych grup wiekowych – Krasnoludków i Smykusiów. Nawiązując do hasła balu dziewczynki wybrały dla siebie stroje księżniczek znanych z baśni, bajek i filmów. Natomiast chłopcy przywdziali królewskie korony z balonów oraz wykonane przez rodziców Olka, kartonowe tarcze. Przedszkolny ogród zamienił się w magiczną, bajkową krainę. W tej scenerii bawiły się księżniczki i rycerze przy dynamicznych, dyskotekowych rytmach. Taneczną zabawę urozmaiciły liczne gry i konkursy. Bal zakończył się wręczeniem wszystkim uczestnikom okolicznościowych dyplomów.

WESOŁKI I PRACUSIE NA WYKŁADACH
Na początku czerwca, w ramach obchodów Dni Dziecka w Dolinie Smyków, dwie najstarsze grupy wybrały się na wykłady na Wydzial Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Na wstępie zajęć, dzieci zwiedziły korytarze uczelni, oglądając wielkie zwierzęce szkielety, modele i fotografie owadów, sylwety różnych zwierząt oraz mrowisko w specjalnych szklanych gablotach. Potem studenci zaprosili dzieci na przygotowane dla przedszkolaków warsztaty edukacyjne pt. "Lato w ptasim raju". Wesołki i Pracusie oglądały prezentację, która zapoznała dzieci z różnymi gatunkami ptaków, potem musiały ułożyć oglądane ptaki z puzzli, a następnie bawiły się techniką Origami, składając papierowe ptaszki i kolorując je samodzielnie. W kolejnym punkcie zajęć, w sali obok nasi mali studenci przeprowadzali eksperymenty z piórkami i ptasimi jajkami.
Wszystkie Wesołki i Pracusie wzorowo zdały egzaminy końcowe i z nagrodami wróciły do przedszkola.
Strona 1 z 44 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka