18 Luty 2019
Nawigacja
NOWA STRONA INTERNETOWA NASZEGO PRZEDSZKOLA
UWAGA TO WAŻNE!!!
INFORMUJEMY PRZYJACIÓŁ DOLINY SMYKÓW, ŻE DECYZJĄ URZĘDU, WSZYSTKIE PLACÓWKI OŚWIATOWE W GDAŃSKU, OD TEGO ROKU SZKOLNEGO, MUSZĄ MIEĆ UJEDNOLICONE STRONY INTERNETOWE I Z TAKIEJ STRONY BĘDZIE RÓWNIEŻ KORZYSTAĆ NASZE PRZEDSZKOLE.
W ZWIĄZKU Z TYM OBECNA STRONA NIESTETY NIE BĘDZIE JUŻ AKTUALIZOWANA. WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI
Z ŻYCIA DOLINY SMYKÓW ZNAJDZIECIE TERAZ PAŃSTWO POD NOWYM ADRESEM INTERNETOWYM: http://pr42.edu.gdansk.pl ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA NOWEJ STRONY I INFORMUJEMY, ŻE MAMY OGRANICZONY WPŁYW NA JEJ WYGLĄD GRAFICZNY I SPOSÓB NAWIGACJI.
NASZ DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2018
W czwartek od rana do naszego kolorowo udekorowanego przedszkola, przychodziły pięknie ubrane dzieci, w różne balowe stroje, które sprawiły, że największa sala stała się prawdziwą bajkową krainą. Dzień Przedszkolaka zaczął wielki bal przebierańców, na którym przy muzyce z różnych bajek, tańczyły małe księżniczki, dzielni rycerze, królowie, super-bohaterowie i różne zwierzątka. Na początku zabawy, został odczytany specjalny tajemniczy list do dzieci, z życzeniami w formie wiersza, po którym ruszyły kolorowe korowody przerywane licznymi konkursami i zabawami sprawnościowymi. Na zakończenie balu odbyła sie taneczna prezentacja strojów i wszyscy udali się do ogrodu na magiczny pokaz wielkich baniek mydlanych. Następnie dzieci wyrzuciły w górę kolorowe balony, jako swoje marzenia i wspólnie zaśpiewały piosenkę "Dzień Przedszkolaka". Po obiedzie dzieci świętowały na sportowo, pokonując różne stacje z wyznaczonymi zadaniami do wykonania. Nasze świętowanie nadal trwa, ponieważ mali artyści z Doliny Smyków, biorąc udział w Gdańskim Dniu Przedszkolaka, wykonują różne ciekawe prace w ramach zabawowych warsztatów plastycznych, będących dla dzieci wspaniałą odkrywczą i ciekawą zabawą.
NAGRODA SMYKUSIÓW ZA ROWEROWY MAJ
W środę 19 września 2018 Smykusie odwiedziły największe Rodzinne Centrum Rozrywki "Loopy's World". Była to ich nagroda za zdobycie I miejsca w akcji "Rowerowy Maj". Miejsce to dostarczyło dzieciom sporą dawkę ruchu, atrakcji w postaci super wspinaczek, zjeżdżalni oraz basenów z piłeczkami. Przedszkolaki zdobyły nowe umiejętności, podejmowaly nie jedno wyzwanie, super się bawiły. Na zakończenie miały okazję przejechać się bajkową kolejką.
PIERWSZE ZEBRANIE Z RODZICAMI

Dyrekcja przedszkola wspólnie z Radą Pedagogiczną serdecznie zapraszają na pierwsze w nowym roku szkolnym
ZEBRANIE Z RODZICAMI, które odbędzie się w czwartek 13-tego września, o godz. 17.00.
Po zebraniu ogólnym, odbędą się spotkania organizacyjne z nauczycielkami w poszczególnych grupach. Do zobaczenia!
PO WAKACJACH

WSZĘDZIE DOBRZE, ALE W PRZEDSZKOLU NAJLEPIEJ
, A SZCZEGÓLNIE W NASZEJ DOLINIE SMYKÓW, GDZIE PO WAKACYJNYM WYPOCZYNKU SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKICH WYCHOWANKÓW I RODZICÓW. GOTOWI DO NOWYCH PRZYGÓD I ODKRYWANIA ŚWIATA, ZACZYNAMY NASZĄ PRZEDSZKOLNĄ CODZIENNOŚĆ W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2018/2019. ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH PRZEŻYĆ W RODZINNYM KLIMACIE RADOŚCI, PRZYJAŹNI I WZAJEMNEJ WSPÓŁPRACY.
CZAS NA WAKACYJNY WYPOCZYNEK
Po kolejnym roku aktywnej pracy i zabawy, Dolina Smyków ucichła na czas wakacyjnego wypoczynku. Nasi wychowankowie odpoczywają teraz w różnych zakątkach Polski i świata, by po wakacjach powrócić z uśmiechem i gotowością do podjęcia, jak zawsze ciekawych wyzwań i przygód, jakie przyniesie z pewnością nowy rok szkolny. Życzymy całej naszej przedszkolnej Rodzinie i wszystkim Przyjaciołom cudownych, słonecznych i bezpiecznych wakacji i do zobaczenia już wkrótce!
ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA NOWYCH KRASNOLUDKÓW

INFORMUJEMY RODZICÓW NOWYCH TRZYLATKÓW, ŻE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA DZIECI ODBĘDĄ SIĘ W SIERPNIU, PIERWSZE WE WTOREK 28 SIERPNIA, A DRUGIE W CZWARTEK 30 SIERPNIA O GODZ. 15.00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO Z BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM BOŻYM
W czwartek 21 czerwca cała Dolina Smyków udała się do parafialnego kościoła, w którym Ksiądz Proboszcz odprawił dla nas Mszę św. na zakończenie roku szkolnego. Podczas Mszy dzieci przy gitarowej muzyce śpiewały pieśni przygotowane przez Panią katechetkę Anię, a na zakończenie Wesołki w imieniu wszystkich grup, wierszem podziękowały Księdzu Mirosławowi za tegoroczną współpracę i życząc miłego urlopu, zaprosiły Proboszcza do Doliny Smyków w nowym roku szkolnym. Ksiądz pobłogosławił na zbliżające się wakacje, wręczył dzieciom słodkie upominki i wszyscy ustawili się do pamiątkowej fotografii. Dziękujemy Księdzu Mirkowi za modlitwę i przyjaźń, z naszą Doliną Smyków i do zobaczenia po wakacjach!
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2018
14 czerwca to dzień ostatniego występu dla Pracusiów i dzień wyznaczony na uroczyste pożegnanie z przedszkolem. Czas płynie szybko, jeszcze niedawno dzieci przyzwyczajały się do grupy Krasnoludków, a teraz pora wyruszyć w nową drogę na spotkanie ze szkołą. Starszaki przygotowały program artystyczny „Z biegiem Wisły”, w czasie którego zaprosiły wszystkich z widowni w podróż po naszej Ojczyźnie. Pracusie rozpoczęły przedstawienie polonezem, po którym nastąpiło uroczyste przekazanie Sztandaru Placówki. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, nowy Poczet Sztandarowy z Wesołków, przy dźwiękach werbla przejął Sztandar i złożył stosowną przysięgę. Po tej oficjalnej części Pracusie odśpiewały hymn Doliny Smyków i rozpoczęła się muzyczno-taneczna podróż po Polsce. Na zakończenie było dużo życzeń i wzruszeń, a na osłodę wjechał wspaniały tort. Dziękujemy wszystkim za lata wspaniałej współpracy, a naszym nowym absolwentom życzymy wspaniałych wakacji, sukcesów w szkole, dużo uśmiechu i wielu przyjaciół. Rodzicom życzymy zadowolenia ze swoich kochanych dzieci. Pamiętajcie żeby odwiedzać swoje przedszkole!

PO NITCE DO KŁĘBKA
W piątek 8 czerwca gościliśmy w „Dolinie Smyków” panią Agnieszkę Plutowską z Zagrody Powroty, ze swoimi owieczkami. Podczas spotkania pod hasłem „Po nitce do kłębka” dzieci mogły samodzielnie prać runo, wyczesywać wełnę oraz prząść ją na kołowrotku. Pod koniec zajęć przedszkolaki nakarmiły owce specjalnie przygotowaną marchewką. Czekamy na następne, pełne wrażeń i niezapomnianych przeżyć, ludowe spotkania edukacyjne z panią Agnieszką i jej zwierzętami.
WIELKIE ZAMIESZANIE W KRAINIE BAJEKW Dolinie Smyków, Dzień Dziecka, obchodzimy zawsze cały tydzień i w tych dniach przygotowujemy dla naszych przedszkolaków wiele atrakcji. Jedną z takich niespodzianek przygotowali rodzice wspólnie z nauczycielkami,
w ramach aktorskiej współpracy w Bajkowym Teatrze Uśmiechu. Przez trzy tygodnie spotykaliśmy się na pracowitych próbach i wreszcie 6 czerwca nadszedł ten oczekiwany przez wszystkich dzień. Przedszkolny ogród zamienił się w wielką teatralną scenę i widownię, na której zasiedli zaproszeni Goście, Pan Piotr Kowalczuk Z-ca Prezydenta Gdańska ds. Polityki Społecznej, Ks. Prałat dr Mirosław Paracki, proboszcz parafii, Ks. Henryk Tribowski proboszcz – Senior i Goście z Przedszkola dla dzieci z porażeniem mózgowym. Po powitaniu Gości przez Panią Dyrektor, zabrzmiał gong i rozpoczęło się przedstawienie, a na bajkowej scenie pojawiły się trzy złe wróżki, które pomieszały bajki i z tego zrobiło się wielkie „Zamieszanie w krainie baśni”. Swoich bajek szukali Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Wilk, Baba Jaga, Krasnoludki i Kot w butach. Na szczęście wszystkiemu zaradził Król Baj, a nad całością czuwały dzielne narratorki. Złe wróżki zostały zaczarowane w Wróżki-Zębuszki i znowu porządek zapanował w krainie bajek, a przedszkolaki z radością rozpoznawały w aktorach swoich rodziców i panie z przedszkola. Po zakończonym przedstawieniu, Pan Piotr Kowalczuk podziękował wszystkim za takie wspaniałe przedsięwzięcie, a pozostali Goście wręczyli naszym przedszkolakom upominki z okazji Dnia Dziecka.
Goście udali się na poczęstunek, a dzieci w specjalnych opaskach ruszyły w podróż po bajkowych stacjach, na których musiały wykonać różne zadania. Bajkowy Festyn Uśmiechu był dla wszystkich wspaniałą przygodą i niezapomnianym przeżyciem pełnym wrażeń i radosnej zabawy.
Strona 1 z 44 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka